foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Astrobaza w Dobrzyniu nad Wisłą

Google Translate

plenfrdeitptruesuk

logo

 

airproducts

Przygoda z astronomią III

Astrobazy powstały w 14 miejscowościach: Gniewkowie, Brodnicy, Dobrzyniu nad Wisłą, Golubiu-Dobrzyniu, Gostycynie, Inowrocławiu, Jabłonowie Pomorskim, Kruszwicy, Radziejowie, Rypinie, Świeciu, Unisławiu, Złejwsi Wielkiej oraz Żninie.

W Dobrzyniu nad Wisła dzieci uczęszczają na kółko astronomiczne. Spotykają się na dużej przerwie w szkole i omawiają co będą robić na kolejnych zajęciach w AstroBazie. Uczniowie z klas 4-6 Spotykają się w czwartki o godzinie 20:00 w Astro Bazie .

Robią tam różne ciekawe rzeczy jak np.: obserwują niebo, uczą się nowych nazw gwiazd, dziewczynki i chłopacy wysyłają raporty w różnych projektach astronomicznych.

Każda astrobaza została wyposażona w teleskop oraz stanowiska komputerowe. Pod kopułą teleskopu jednocześnie przebywać może do 12 osób. Wszystkie szkolne obserwatoria zostały  połączone w jedną sieć teleskopów, dzięki czemu uczniowie na bieżąco wymienią się informacjami z prowadzonych obserwacji. Uczniowie mogą fotografować niebo i przesyłać zdjęcia do szkół, gdzie będą one wyświetlane na specjalnych, interaktywnych tablicach.

Otwarcie astrobazy w Dobrzyniu nad Wisłą - na tej stronie jest filmik z otwarcia naszej pięknej Astro Bazy.

Zapraszam serdecznie do naszego Obserwatorium.

 

Wykonała: Zuzanna Frydrych