foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Astrobaza w Dobrzyniu nad Wisłą

Google Translate

plenfrdeitptruesuk

logo

 

airproducts

Noc spadających gwiazd już za nami!

IMG 20210813 WA0040  Noc spadających gwiazd to jedna z najbardziej widowiskowych w ciągu roku. Przekonaliśmy się, że wiele osób doskonale o tym wie, gdyż bardzo licznie przybyli na zorganizowaną nad Wisłą imprezę. Oprócz wieczornych obserwacji spadających gwiazd można było wziąć udział w konkursach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stacje zadaniowe, gdzie można było doprowadzić do wybuchu wulkanu, wydobyć Saturna z opresji, ułożyć Układ Słoneczny, wyprodukować prąd do obliczeń toru lotu ISS oraz zabawić się w detektywa rozwiązując szereg łamigłówek.

Dla uczczenia 200. rocznicy  urodzin Mariana Kowalskiego - patrona Astrobazy odbył się konkurs plastyczny na wizerunek astronoma oraz można było ułożyć jego portret z puzzli.

Łącznie rozdaliśmy ponad 70 nagród!!!

Czekając na zachód Słońca uczestnicy strzelali z rakiet do balonów z cukierkami, robili świecące tatuaże, piekli kiełbaski, a czas przy ognisku umilały dźwięki gitary i śpiew.

Na ciemnym niebie obserwatorzy mogli podziwiać rój Perseidów. Co bardziej przesądni wypowiadali życzenia mając nadzieję, że się spełnią. A przez teleskopy oglądaliśmy ciekawe obiekty na niebie.

Dziękujemy DDK „Żak” za współorganizację tego wydarzenia. Bez Was to noc nie byłaby tak wyjątkowa!!!